Indywidualna polisa na życie

Indywidualna polisa na życie

Dobry produkt cechuje to, że odpowiada konkretnemu klientowi. I tak powinno być również, a możę przede wszystkim, w przypadku ubezpieczeń. Najlepsze będzie takie, które dopasowane jest indywidualnie pod możliwości i potrzeby konkretnej, ubezpieczanej osoby. Na co więc warto zwrócić uwagę w przypadku wyboru polisy na życie?

Polisa na życie to taki typ ubezpieczenia, który przede wszystkim zabezpiecza najbliższych na wypadek śmierci bliskiej osoby. Oczywiście pieniądze straty nie odkupią, jednak pomogą przejść pierwszy, najtrudniejszy okres bez obawy o nagłą zmianę sytuacji materialnej rodziny.

Komu zostanie wypłacone świadczenie w przypadku śmierci ubezpieczonego? Wszystkim tym, którzy w polisie są zapisani jako osoby uposażone. Jeśli mamy do czynienia z takim przypadkiem to znaczy, że posiadamy najbardziej popularną i najprostszą wersję ubezpieczenia.

Jednak polisa na życie to nie tylko ubezpieczenie na wypadek śmierci. Ubezpieczyć możemy się również na wypadek trwałej bądź czasowej niezdolności do pracy, ponadto polisa na życie może służyć jako miejsce do gromadzenia kapitału np. na przyszłą emeryturę. Możliwości jest wiele – warto więc przemyśleć na czym najbardziej będzie nam zależało.

W zależności od składników ubezpieczenia, zmienna będzie również wysokość składni ubezpieczeniowej w ramach polisy. Ta zależeć może również od innych czynników takich jak choćby czas trwania polisy (terminowa bądź dożywotnia). Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto więc dobrze przemyśleć wybór odpowiedniej polisy, która będzie towarzyszyć ubezpieczonemu przez wiele lat, tak by być z niej w pełni zadowolonym.