Co to takiego karencja?

Co to takiego karencja? Jest toż czas, który musi upłynąć od podpisania umowy ubezpieczeniowej zanim ta zacznie obowiązywać. Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim oznacza to, że w czasie trwania karencji nie jesteśmy uprawnieni do otrzymania świadczeń nawet jeśli dotrze do zdarzenia od którego się ubezpieczyliśmy. Okres trwania karencji jest zależny od konkretnego ubezpieczyciela. Czasem jest toż miesiąc, czasem trzy, a nawet pół roku. Są jednak produkty ubezpieczeniowe oferowane bez okresu karencji. 

Karencja nie jest tylko bezdusznym przepisem firm ubezpieczeniowych. Jest ona chronić interesy firmy przed wyłudzeniami tych, którzy ubezpieczają się tylko w celu łatwego zarobku. Tak jak to często jest, rykoszetem uderza to w uczciwych klientów. Jeśli martwi nas fakt, że mimo wykupienia ubezpieczenia nie jesteśmy chronieni – możemy poszukać oferty produktu gwarantującego ubezpieczenie bez karencji. 

Wielu ubezpieczycieli jest w swojej ofercie tego rodzaju propozycje. Oczywiście zakup takiego ubezpieczenia wiąże się w dodatkowymi kosztami. Nie są to spore kwoty, jednak warto dokładnie zapoznać się z umową i zorientować się czy będzie to opłata jednorazowa czy też doliczany będzie nam koszt to każdej opłacanej składki. Będąc taką wiedzę możemy łatwo obliczyć czy dany produkt jest opłacalny dla indywidualnej potrzeby klienta. 

Ubezpieczenie bez karencji zapewnia pełną opiekę od momentu podpisania umowy ubezpieczeniowej. Pamiętać jednak trzeba, by zawsze dokładnie przeczytać umowę przed podpisaniem.